top of page
_DSC2212
_DSC2227
_DSC2211
_DSC2213
_DSC2216
_DSC2235
_DSC2210

באמצעות שליחה / By Proxy

אוצרת | טלי קיים

קטלוג תערוכה

 

התערוכה 'באמצעות שליחה' מנסה להקביל בין התהליך היצירתי של חמש אמניות לבין תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח, תת תסמונת נדירה המקוטלגת כתצורה של התעללות בילדים; הורים הגורמים לילדיהם לחולי על מנת להצטייר כמסורים.

במרכז התערוכה ניצבות שליחות מסוגים שונים המלוות את יצירתן של המציגות כבר תקופה. לעתים דמויות בעלות שם ולעתים גוף נטול זהות, נדחקות השליחות אל קווי גבול פיזיים ומנטליים שונים על ידי היוצרות. כך מתאפשר להן לבחור בדמיון את מה שאסור, מסוכן או בלתי אפשרי במציאות.

לתת ייצוג למה שאינן יכולות לדבר עליו, לעבד זיכרונות שעצם המחשבה עליהם מייסרת או לחקור נתיבים ביוגרפיים אלטרנטיביים.

בפרויקט הסטופ מושן "Never Happened", מציגה לי ברבו יד נעלמה שנכנסת ויוצאת מהפריים מטרידה את המצולמות/ים וחודרת למרחב האישי שלהן.

העבודה The Return of Dr Weiss"" מציינת פרק נוסף ומורבידי בפרויקט המשותף של מיטל כץ מינרבו ומאיה אטון. השתיים יצרו ישות משותפת בשם "לרווה", אמנית צעירה שמגיעה אל הד"ר כחוקרת אחר התהומות החשוכים ביותר בנפש האדם. מפגש שמסתיים באסון.

תמר לב- און תחשוף את הסיפורים מאחורי 8 אלטר-אגואים; פרויקט שהחל בפייסבוק שלה, במסגרתו תמונות הפרופיל של לב-און שונו לדמויות פיקטיביות בעלות ביוגרפיה עשירה המכילות את קלסתרון פניה.

ביצירותיה נוהגת יעל כפרי לחפש אחרי העיוות הגופני, למתוח את גבולותיו וללכוד את הכיעור. הפעם מתפרקים פניה המעוותים במעשה אוריגמי לקוביות מוארות הנדמות כמובייל שתלוי בחדרו של תינוק.

bottom of page