תערוכת המכירה הרביעית למען ספריית גן לוינסקי

 

שישי-שבת, 5-6 בדצמבר, בשעות 11:00-18:00

גלריה P8 , יהודה הלוי 79, תל אביב

אוצרת: רווית הררי

 

בסוף השבוע הראשון של דצמבר 2014 תיערך, למשך יומיים, תערוכת המכירה הרביעית למען ספריית גן לוינסקי. גם השנה תאצור את התערוכה רווית הררי, אוצרת גלריה "קו 16" בתל אביב ודנה גלריה לאמנות בקיבוץ יד מרדכי. התערוכה תימשך יומיים בלבד ותתקיים בגלריה P8, ותהיה פתוחה לקהל הרחב בימים שישי ושבת. גם השנה יימכרו עבודות של מיטב האמנים – למעלה ממאה אמנים, ידועי שם לצד אמנים צעירים ועולים - במחיר אחיד של  1500 ₪ לעבודה.


בין האמנים המציגים: עילית אזולאי, גלעד רטמן, לארי אברמסון, איציק ליבנה, אוהד מטלון, יאיר ברק, בועז אהרונוביץ, דנה יואלי, להלי פרילינג, שחר סריג, קרן ענבי, טליה רז, טליה ישראלי, טובה לוטן, מרב שין בן אלון, נורית ירדן, נועה בן נון מלמד, רקפת וינר עומר, גילי אבישר, יונתן אולמן, מאיה אטון, ניבי אלרואי, אפרת קליפשטיין, גלעד אפרת,Know Hope , איתן בוגנים, הילה בן ארי, נעמי מנדל, שלומית באומן, חיימי פניכל, יעל בלבן, זוהר גוטסמן ועוד.

 

ההכנסות הכספיות משלוש התערוכות הקודמות היו מקור המימון המרכזי לפעילות הספרייה והיוו בסיס כמעט בלעדי לפעילותה השוטפת. בשנה האחרונה עברה הספרייה שינויים והתפתחות והרחיבה את פעילותה. כיום הספרייה כוללת מרכז תרבות וחוגים לילדים, מרכז למידה, קבוצות העצמה לבני נוער, אנסמבל תיאטרון של פליטים, הרכבים מוזיקליים של חברי הקהילות השונות ואוניברסיטה קהילתית אשר מופעלת ומנוהלת על ידי חברי הקהילה. צוות הספרייה משקיע מאמץ מיוחד לפנות אל תושבי שכונות הדרום ולהציע להם את שירותי הספרייה, החוגים והפעילויות השונות. ההבנה לגבי הצורך להשתלב באזור ולהפוך את הספרייה לגשר חי בין הזרים לבין התושבים הותיקים – מובילה את החשיבה הנוכחית ומנתבת את הפעילות. הספרייה מציעה אי של שפיות וידידות בלב שכונה הסובלת מדורות של הזנחה.

 

כיום, בנווה שאנן אין מתנ"ס, ספרייה, מרכז קהילתי או מרכז תרבות שפועל לרווחת תושבי השכונה. עקב כך, הפכה הספרייה מרגע הקמתה לאבן שואבת לילדים ולמבוגרים תושבי השכונה. וכך, מבלי שהייתה זו הכוונה המקורית הפך המקום להרבה יותר מספרייה וכיום הוא משרת מספר רב של אנשים במגוון תחומים. הפרויקט שואב את השראתו מתוך התפיסה שחינוך, תרבות ואמנות הן זכויות בסיסיות של כל אדם באשר הוא אדם, חשובות לא פחות מצרכים גופניים - ולעיתים אף יותר.  פעמים רבות, מיחסים חשיבות גבוהה לסיוע בתחום ההומניטרי ורואים בזכות לתרבות ולחינוך "מותרות". תפיסה זו מאפשרת לגורמים רבים להפר בצורה שיטתית את זכויות הבסיס של אוכלוסיות לקבלת שירותים בתחומים אלו. מעבר לכך, הוכח פעמים רבות לאורך ההיסטוריה, שדווקא השקעה בתחומים אלו משמעותה פתיחת דלת לקהילות מוחלשות לצאת מתוך המעגל בו הן נמצאות ולהפוך לשותפים שווים בחברה.

 

אנו מקווים שגם השנה תזכה תערוכת המכירה להיענות מרבית הן מצד האמנים והן מצד הקהל ותאפשר לנו שנה נוספת של פעילות.